+48 22 266 03 66 Zadzwoń do nas Skontaktuj się z nami

Woda

Żyj z fontanną życia

Wszyscy wiemy, że woda jest niezbędna do przeżycia, ale mamy też tendencję do traktowania jej jako pewnik. Jednak gdy ludzie żyli w bardziej naturalnym środowisku, bliskość niezawodnego źródła wody była kwestią życia lub śmierci, prawdopodobnie dlatego instynktownie czujemy się uspokojeni, gdy widzimy lub słyszymy wodę.
 
Wykorzystaj to, co masz wokół siebie. Jeśli, na przykład w atrium, znajduje się fontanna lub nawet zbiornik z tropikalnymi rybami, zaprojektuj kilka ekspozycji roślinnych, aby zwrócić na nie uwagę. W niektórych lokalizacjach, na terenie budynku może być widok na wodotryski, staw lub jezioro. Postaraj się, aby były one widoczne i wprowadzone do projektu krajobrazu.

  • Sztuka - Sceny z jezior, wodospadów, rzek i morza będą najbardziej mile widziane w sterylnym otoczeniu wielu nowoczesnych budynków. Jeśli możesz, wybierz obraz w dużej skali lub nawet mural.
  • Efekty dźwiękowe - Nie chcąc ryzykować pośpiechu w drodze do umywalni, dlaczego nie włączyć dźwięku płynącej wody, szumiących strumieni lub nawet fal rozbijających się na plaży? Delikatne, subtelne efekty dźwiękowe łatwo dodać do pełnej mieszanki sensorycznej.

    Czy widok i dźwięk wody może naprawdę ożywić krajobraz wnętrza? Wzmacnia ona wrażenia zmysłowe związane z budynkami, więc oprócz wizualnej atrakcyjności wody, jej dźwięk i zapach mogą nadać im dodatkowy wymiar.

Skontaktuj się z nami

* Pole wymagane

Kolejne informacje

Jak Biofilia zmienia nastawienie w miejscu pracy i jakie przynosi korzyści pracodawcom i pracownikom?

Dowiedz się o korzyściach płynących ze współpracy z Ambius.