+48 22 266 03 66 Zadzwoń do nas Skontaktuj się z nami

Poszerz swoje horyzonty

Połącz się z otoczeniem

To naturalne, że czujemy się dobrze w środowisku, które pozwala nam poczuć się częścią natury. W środowisku zabudowanym możemy połączyć wnętrze z otoczeniem zewnętrznym, stosując się do poniższych wskazówek projektowych.

  • Zacieranie granic - Okna są tylko po to, aby pogoda nie dostawała się do środka. Spraw, by zniknęły, wprowadzając do wnętrza lub zabierając z niego to, co na zewnątrz. Można to zrobić na kilka sposobów.
    Zaprojektuj swoje rośliny tak, aby przyciągały wzrok poza okno do świata zewnętrznego - ustaw punkt centralny gdzieś w oddali, jeśli możesz, i wykorzystaj wszystkie drzewa, które możesz zobaczyć przez okno.
    Jeśli projektujesz przestrzeń z oknami o pełnej wysokości, czy możesz sadzić rośliny również na zewnątrz? Użyj pojemników lub ziemi, aby włączyć niektóre zewnętrzne liście tuż za oknem w krajobraz wewnątrz, tak aby rośliny wewnętrzne i zewnętrzne stały się częścią tego samego projektu.
  • Umieść kilka roślin wokół krawędzi i w narożnikach - Postaraj się, aby ściany stały się mniej oczywiste i mniej ograniczające, używając roślin, aby zmiękczyć krawędzie przestrzeni. Jeśli możesz, dlaczego nie wykorzystać kilku fototapet, które zawierają naturalne sceny lub przedstawiają roślinność?
  • Nie zapomnij o sztuce - Obrazy przedstawiające sceny przyrodnicze, zwłaszcza w dużej skali, mogą pomóc wypełnić lukę między wnętrzem a otoczeniem.
  • Rozważ efekty dźwiękowe - W atrium i publicznych częściach budynków użyj dźwięków natury, takich jak śpiew ptaków i/lub płynąca woda, aby stworzyć iluzję przebywania na zewnątrz.

Skontaktuj się z nami

* Pole wymagane

Kolejne informacje

Jak Biofilia zmienia nastawienie w miejscu pracy i jakie przynosi korzyści pracodawcom i pracownikom?

Dowiedz się o korzyściach płynących ze współpracy z Ambius.