+48 22 266 03 66 Zadzwoń do nas Skontaktuj się z nami

Podążaj za swoim nosem

Nasze mózgi ewoluowały, aby reagować na bodźce z wielu źródeł. Nasze zmysły, współpracując ze sobą, mówią nam wszystko, co powinniśmy wiedzieć o naszym środowisku. Kiedy jednak umieszczamy się w sterylnym otoczeniu nowoczesnego budynku, niektóre z naszych zmysłów pozbawiane są bodźców. Jednym z tych zmysłów jest zmysł węchu, który jak wiemy jest jednym z najpotężniejszych i najbardziej prymitywnych zmysłów, jakie posiadamy.
 
W ostatnim czasie coraz bardziej popularne staje się stosowanie zapachów w budynkach, zwłaszcza w miejscach, w których przebywa wiele osób, takich jak hole, poczekalnie i korytarze.
 
Przyczynił się do tego rozwój nowej technologii, która poddaje nebulizacji olejki zapachowe wypuszczając je do atmosfery bez użycia rozpuszczalników, dzięki czemu są one bardziej akceptowalne przez użytkowników budynków niż aerozole lub systemy polegające na odparowywaniu olejków zapachowych.
 
Takie systemy, znane jako ambient scenting, mogą dostarczać subtelnych, naturalnych zapachów do przestrzeni, aby dodać dodatkowy wymiar do naszych wrażeń zmysłowych. Łącząc wszystkie pozostałe elementy wystroju wnętrz inspirowanego biofilią, zapachy są idealnym sposobem na odbudowanie naszych więzi z naturalnym środowiskiem.

Skontaktuj się z nami

* Pole wymagane

Kolejne informacje

Jak Biofilia zmienia nastawienie w miejscu pracy i jakie przynosi korzyści pracodawcom i pracownikom?

Dowiedz się o korzyściach płynących ze współpracy z Ambius.