+48 22 266 03 66 Zadzwoń do nas Skontaktuj się z nami

Porady dotyczące roślin w pomieszczeniach

Oto kilka wskazówek, dla tych z Was, którzy przywieźli z domu ulubioną roślinę i trzymają ją na biurku w pracy, jak utrzymać ją w jak najlepszej formie. Kochamy WSZYSTKIE rośliny, nie tylko te, którymi się opiekujemy, więc zastosuj się do poniższych porad, aby nasi zieloni przyjaciele byli szczęśliwi.

  • Większość roślin w pomieszczeniach rozwija się w dobrze oświetlonych, pozbawionych przeciągów miejscach o równomiernej temperaturze i dość wysokiej wilgotności, jednak niektóre rośliny mają specyficzne potrzeby. Rośliny kwitnące i te o liściach wielobarwnych potrzebują więcej światła niż rośliny o liściach gładkich, zielonych. Paprocie lubią ciemniejsze miejsca, a kaktusy, sukulenty i rośliny mięsożerne lubią stać na jasnym parapecie. Storczyki preferują jasne, pośrednie światło i jeśli to możliwe, dużo świeżego powietrza i wysoką wilgotność.
  • Jedną z najczęstszych przyczyn śmierci roślin pokojowych jest ich nadmierne podlewanie. Na większość roślin korzystnie wpływa lekkie przesuszenie gleby między kolejnymi podlewaniami, więc nie należy ich zamaczać. (Ponadto, nadmiernie podlewane rośliny mają tendencję do przyciągania irytujących małych much, zwanych komarami grzybowymi).
  • Podlewaj rośliny wewnętrzne od góry i umieść podstawki pod roślinami, aby umożliwić odpływ nadmiaru wody. Ogólnie rzecz biorąc, rośliny potrzebują więcej wody w okresie wzrostu - wiosną i latem - a znacznie mniej zimą.
  • Twoje rośliny potrzebują wody, światła i ciepła, aby przetrwać. Kiedy więc wyjeżdżasz na wakacje, nie zapomnij ich dokładnie podlać przed wyjazdem i staraj się trzymać je w cieniu, aby się nie przegrzały.
  • Utrzymuj rośliny pokojowe w komfortowych temperaturach (18-23 stopni), unikaj utrzymywania ich w pobliżu otworów wentylacyjnych, grzejników i innych gorących punktów / obszarów przeciągów.
  • Kurz może szybko gromadzić się na liściach, uniemożliwiając roślinom prawidłowy wzrost. Oczyść liście bawełnianą szmatką zanurzoną w niewielkiej ilości wody.
  • Unikaj irytujących małych muszek, uważając, aby nie wlewać herbaty i kawy do pojemników na rośliny. Cukry pozostawione w kompoście sprawiają, że jest on idealnym miejscem do rozmnażania się muchówek z rodziny ziemiórkowatych.
  • Rośliny powoli aklimatyzują się do innego otoczenia poprzez zmianę orientacji i struktury liści. Jeśli możesz, staraj się ich nie ruszać, bo mogą nie przystosować się tak łatwo, jak myślisz.
  • Regularnie przycinaj rośliny, aby nie stały się "niskopienne". Gdy stracą liście na dolnych gałęziach, bardzo trudno jest je przywrócić. Przytrzymaj kciukiem i palcem wskazującym obumierające kwiaty i usuń wszystkie uszkodzone lub żółknące liście.

Skontaktuj się z nami

* Pole wymagane

Kolejne informacje

Skontaktuj się z lokalnym oddziałem i porozmawiaj z jednym z naszych specjalistów.

Dowiedz się o korzyściach płynących ze współpracy z Ambius.