+48 22 266 03 66 Zadzwoń do nas Skontaktuj się z nami

Schronienie we współczesnym świecie

To dlatego ludzie idą do parku, żeby się zrelaksować

Głęboka, instynktowna potrzeba schronienia i bezpieczeństwa pozostaje w nas nadal, mimo że mieszkamy w domach i pracujemy w miastach. Badania wykazały, że ludzie wolą siedzieć w pomieszczeniach wśród roślin. Wydaje się, że istnieje instynktowna potrzeba szukania schronienia w otoczeniu liści.

  • Schronienie w cieniu wysokiego drzewa - Wysokie palmy, takie jak Adonidia (Veitchia merrillii) lub palma Aleksandra (Archontophoenix alexandrae) doskonale nadają się do zapewnienia schronienia. Wysokie pnie wznoszą wdzięczne, łukowato wygięte liście ponad głowami siedzących pod nimi osób. Drzewa fikusowe lub czarne oliwki mogą być stosowane w i wokół sof i ławek w salonach, przestrzeniach wypoczynkowych, atrium i recepcjach i są szczególnie przydatne w miejscach, w których poszukuje się relaksu.
  • Stwórz krytą altanę lub pergolę Aby odtworzyć styl śródziemnomorskiego dziedzińca - wokół konstrukcji takiej jak altana lub pergola można posadzić pnące lub zwisające rośliny. Mogą być one stosowane w dużych, otwartych przestrzeniach wewnętrznych, takich jak atrium lub recepcje.
  • Zielone ściany lub żywopłoty W miejscach - gdzie duże drzewa lub nieporęczne rośliny są niepraktyczne, zielona ściana przyniesie wiele korzyści. Z badań obserwacyjnych wiemy, że ludzie wybierają miejsca siedzące obok lub naprzeciwko roślin. Zielone ściany są oczywistym, naturalnym elementem dzielącym przestrzeń.
    Zapewnienie schronienia za pomocą roślin jest stosunkowo łatwe do osiągnięcia i może być bardzo korzystne w takich miejscach jak miejsca przerw w pracy, hole i restauracje dla pracowników. Ekspozycje roślinne mogą pomóc w stworzeniu przestrzeni, która pomaga zredukować stres, zapewnia prywatność i pomaga się zrelaksować.
  • Redukcja hałasu - rośliny pochłaniają dźwięk, zwłaszcza o wysokiej częstotliwości.
  • Korzyści dla dobrego samopoczucia - obniżenie negatywnego nastroju nawet o 50%, obniżenie poziomu stresu i ciśnienia krwi, zmniejszenie zmęczenia o 38%

Skontaktuj się z nami

* Pole wymagane

Kolejne informacje

Jak Biofilia zmienia nastawienie w miejscu pracy i jakie przynosi korzyści pracodawcom i pracownikom?

Dowiedz się o korzyściach płynących ze współpracy z Ambius.