+48 22 266 03 66 Zadzwoń do nas Skontaktuj się z nami

Oczyszczanie powietrza

Organizacje wznawiające działalność po okresach lockdownu przystosowują się do "nowej normalności" w miejscu pracy, w którym priorytetem powinno być zapewnienie ludziom bezpieczeństwa, poprawa samopoczucia i ograniczenie zagrożeń higienicznych powodujących choroby.

COVID-19 rozprzestrzenia się drogą kropelkową (zakażone krople są przenoszone z człowieka na człowieka lub lądują na powierzchniach) i za pomocą maleńkich cząsteczek wirusa - aerozoli - które mogą pozostawać w powietrzu przez kilka godzin, dlatego w pomieszczeniach zamkniętych niezbędna jest strategia dla utrzymania higieny powietrza, która obejmuje oczyszczanie powietrza i monitorowanie jakości powietrza w pomieszczeniach (IAQ).

Oprócz ryzyka rozprzestrzeniania się chorób, powietrze w pomieszczeniach może być do pięciu razy bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz i stwarzać dodatkowe zagrożenia dla pracowników i gości. Według Światowej Organizacji Zdrowia 92% ludzi na całym świecie cierpi z powodu złej jakości powietrza w pomieszczeniach, a Amerykańskie Stowarzyszenie Medyczne sugeruje, że 50% wszystkich chorób jest powodowanych lub nasilanych przez zanieczyszczone powietrze w pomieszczeniach.

Nasze rozwiązanie w zakresie oczyszczania powietrza może pomóc Ci przejąć kontrolę nad powietrzem wokół Ciebie i stworzyć bezpieczniejsze, bardziej produktywne środowisko pracy dla Twojej firmy.

InspireAir 72 HEPA 13: rozwiązanie dla czystszego, bezpieczniejszego powietrza

InspireAir 72 HEPA 13 to oczyszczacz powietrza, który usuwa z powietrza szkodliwe cząsteczki, patogeny i zanieczyszczające gazy, aby stworzyć bezpieczniejsze środowisko i poprawić fizyczne i psychiczne samopoczucie pracowników i gości.
 
 Urządzenie wytwarza zdrowsze powietrze mając potężny współczynnik dostarczania czystego powietrza (CADR) wynoszący 615,6 m3/h - jest to o 86% większy współczynnik CADR niż w przypadku innych urządzeń* i wystarczająco wydajny, aby oczyścić powierzchnię 36 m2 w mniej niż 10 minut.
 
 InspireAir 72 HEPA 13 posiada wielowarstwowy filtr, który wychwytuje ponad 99,95% (europejski standard HEPA 13) / 99,97% (amerykański standard HEPA 13) cząsteczek powietrza większych niż 0,3 mikrona. Należą do nich:

  • bakterie 
  • wirusy, takie jak zawierające wirusy kropelki COVID-19, grypy i ptasiej grypy 
  • zarodniki pleśni 
  • alergeny 
  • cząsteczki kurzu i dymu

 Filtr z węglem aktywnym usuwa zanieczyszczające gazy, takie jak formaldehyd i inne lotne związki organiczne (VOC).
 
 Urządzenie dostarcza informacji w czasie rzeczywistym i mierzy temperaturę, wilgotność, zawartość lotnych związków organicznych oraz poziom cząsteczek unoszących się w powietrzu, informując Cię o jakości powietrza wokół Ciebie. Automatyczny czujnik i dynamiczne tryby pracy natychmiastowo i inteligentnie reagują na jakość powietrza, aby szybko i automatycznie oczyszczać zanieczyszczone powietrze, bez konieczności interwencji użytkownika.
 
Ponieważ filtry oczyszczają powietrze wokół Ciebie, będziesz mógł się zrelaksować wiedząc, że oddychasz lepszym powietrzem.

* Testy innych oczyszczaczy powietrza wykazały, że typowy współczynnik CADR wynosi 330 m3/h.

Oczyszczanie powietrza w Twoim środowisku

InspireAir 72 HEPA 13 jest odpowiedni dla wielu środowisk, takich jak: biura, szkoły, hotele, siłownie, ośrodki zdrowia, spa, domy opieki dla osób starszych i kliniki. Wszędzie tam, gdzie ludzie muszą być chronieni przed szkodliwymi patogenami i czerpią korzyści z bardziej komfortowego i bardziej wydajnego środowiska.

Biura

Wirus może rozprzestrzenić się po biurze w ciągu kilku godzin od pojedynczego przypadku skażenia, dlatego ograniczenie możliwości przenoszenia wirusów ma zasadnicze znaczenie.   Niska jakość powietrza w pomieszczeniach wpływa na zdrowie i samopoczucie pracowników oraz obniża ich wydajność.

Szkoły

Trudności w utrzymaniu dystansu społecznego między uczniami mogą zwiększać prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania się patogenów w środowisku szkolnym.   Dzieci są bardziej niż dorośli narażone na działanie zanieczyszczeń powietrza. Może to mieć wpływ na ich rozwój i wydajność.

Opieka zdrowotna

Bakterie i wirusy mogą być przenoszone w budynkach w postaci cząsteczek unoszących się w powietrzu. Mogą być wdychane lub lądować na powierzchniach i powodować skażenie krzyżowe.   W placówkach służby zdrowia, takich jak gabinety dentystyczne i domy opieki, może to prowadzić do rozprzestrzeniania się chorób wśród osób szczególnie narażonych.

Hotele

Wspólne przestrzenie w hotelach, takie jak recepcje, siłownie i spa, mogą być siedliskiem bakterii i wirusów.
 
Oczyszczanie powietrza może poprawić zdrowie i samopoczucie gości i personelu oraz stworzyć bardziej relaksujące środowisko.

Najczęściej zadawane pytania

Co InspireAir 72 HEPA 13 robi z powietrzem?

Urządzenie cyrkuluje powietrze za pomocą wentylatora i zasysa je przez wielowarstwowy filtr. Filtr HEPA 13 usuwa ponad 99,95% (europejski standard HEPA 13) / 99,97% (amerykański standard HEPA 13) cząsteczek z powietrza i zanieczyszczających gazów.
 
Usuwane cząstki to bakterie, wirusy, kurz, pyłki, zarodniki pleśni oraz cząstki alergenów pochodzące z roztoczy i owadów takich jak karaluchy.
 
Usuwane gazy zanieczyszczające to formaldehyd, benzen i inne lotne związki organiczne wydzielane przez środki czyszczące, rozpuszczalniki, dywany, meble laminowane, drukarki, farby, środki higieny osobistej, perfumy i gotowanie.

Czy jest energooszczędny?

Urządzenie zużywa 90W energii elektrycznej podczas pracy z maksymalną prędkością wentylatora. W trybie "uśpienia" urządzenie zużywa około 6W.

Jak bardzo hałasuje?

Hałas zmienia się w zależności od prędkości obrotowej wentylatora, od 19,5-56,1dB(A), co mieści się w zakresie od zaledwie słyszalnego do normalnego poziomu rozmowy w odległości 1-2 metrów. W trybie "auto" urządzenie automatycznie dostosowuje prędkość wentylatora - a co za tym idzie hałas - do poziomu zanieczyszczeń wykrytych w powietrzu przez czujniki. Dostępna jest również opcja "trybu uśpienia" do stosowania w miejscach wymagających cichszego działania.

Czy powinienem pozostawiać oczyszczacz powietrza włączony przez cały czas?

Tak, można i należy pozostawić InspireAir 72 HEPA 13 włączony przez cały czas, aby powietrze w pomieszczeniu cały czas krążyło przez urządzenie. Wentylator będzie zazwyczaj pracował na niskich obrotach i nie będzie robił dużo hałasu ani zużywał dużo energii elektrycznej. Urządzenie może być włączone i pozostawione w tle, by zapewnić stały dopływ czystego powietrza i by zużywało mniej energii niż 100W żarówka.

Jak długo wytrzymają filtry?

Tak, można i należy pozostawić InspireAir 72 HEPA 13 włączony przez cały czas, aby powietrze w pomieszczeniu cały czas krążyło przez urządzenie. Wentylator będzie zazwyczaj pracował na niskich obrotach i nie będzie robił dużo hałasu ani zużywał dużo energii elektrycznej. Urządzenie może być włączone i pozostawione w tle, by zapewnić stały dopływ czystego powietrza i by zużywało mniej energii niż 100W żarówka.

Czy urządzenie będzie przeciwdziałać Syndromowi Chorego Budynku?

Tak, InspireAir 72 pomoże usunąć Syndrom Chorego Budynku (SBS) poprzez usunięcie zanieczyszczeń z powietrza w pomieszczeniu, w którym pracuje urządzenie - poprawiając w ten sposób środowisko pracy dzięki lepszej jakości powietrza.
 
Syndrom Chorego Budynku jest niekonkretnym schorzeniem, które może obejmować takie objawy jak bóle głowy, zmęczenie, podrażnienie oczu, nosa i gardła, nudności i swędzenie skóry. Dolegliwości ustępują, gdy osoba cierpiąca na Syndrom Chorego Budynku wyjdzie z budynku lub gdy z powietrza w budynku zostaną usunięte zanieczyszczenia wewnętrzne.

Czy urządzenie pomoże złagodzić objawy kataru siennego?

Tak, filtr w urządzeniu usunie alergeny unoszące się w powietrzu, które powodują katar sienny, w tym pyłki, cząsteczki roztoczy i sierść zwierząt domowych. Pozwoli to również osobom cierpiącym na astmę odczuć skutki czystszego powietrza.

Skontaktuj się z nami

* Pole wymagane

Następne kroki

Skontaktuj się z lokalnym oddziałem i porozmawiaj z jednym z naszych specjalistów.

Dowiedz się o korzyściach płynących ze współpracy z Ambius.