biophilic design of office spaces banner

Biofilia

Aby uzyskać darmową wycenę zadzwoń pod numer +48 22 266 03 66  lub napisz do nas

Świadczenie naszych usług dla firm na całym świecie

Innowacyjne systemy połączone z wiedzą wiodącą w branży

Nagradzane projekty w różnych sektorach

Biofilia – jak łączymy się z naturą

TEST

Co to jest biofilia?

Biophilia, po raz pierwszy opisana przez psychologa i filozofa Ericha Fromma w latach sześćdziesiątych, to po prostu miłość do życia lub żywych systemów. Amerykański biolog Edward O. Wilson poszedł dalej, aby wprowadzić i spopularyzować 'hipotezę biofilii' w połowie lat osiemdziesiątych, że nie tylko kochamy wszystkie rzeczy w świecie przyrody, ale jesteśmy z nimi genetycznie związani. Jako ludzie mamy głębokie pragnienie łączenia się z naturą, kiedy tylko jest to możliwe, co może wyjaśniać, dlaczego trzymamy rośliny i kwiaty w domu, i w pracy.

To nasze podświadome pragnienie bycia blisko natury w naszym codziennym życiu, a nawet w miejscu pracy. Gdy spotykamy firmy, które rezygnują lub nigdy nie wdrażają takich połączeń, jak rośliny i kwiaty, stwierdzamy, że wpływa to negatywnie na produktywność i samopoczucie pracowników.

Korzyści z roślin w miejscu pracy

Jak biophilia zmienia nastawienie w miejscu pracy i przynosi korzyści pracodawcom i pracownikom? Jak możemy praktycznie wprowadzić naturę do miejsca pracy, czy to sadzenie, wodę, świeże powietrze, czy nawet zapach świeżo skoszonej trawy, bez niepotrzebnego wydawania pieniędzy?

Zapoznaj się z naszą interaktywną prezentacją, aby dowiedzieć się, jak coś tak prostego może odegrać znaczącą rolę w Twoim środowisku pracy.

Kolejne informacje

Skontaktuj się z nami